W związku z nowym harmonogramem odbioru odpadów na 2019 rok przesyłamy worki do gromadzenia papieru, szkła oraz metali i tworzyw sztucznych. Dodatkowe opakowania przeznaczone są do gromadzenia odpadów w przypadku przesuniętego terminu odbioru odpadów.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 12 listopada 2018 r. odbiór odpadów komunalnych będzie realizowany zgodnie z harmonogramem.

W przypadku zabudowy niezamieszkałej odbiory odpadów komunalnych również odbywać się będą według przyjętego na ten dzień harmonogramu.

W przypadku gdy firma będzie zamknięta umieszczona zostanie w skrzynce pocztowej informacja pisemna dotycząca ustalenia daty odbioru odpadów, który będzie miał miejsce w terminie od 13 do 16 listopada 2018 r.

Odbiór odpadów komunalnych z kontenerów o pojemności 5, 7, 10 m będzie realizowany w dniu 13.11.2018 r.

Informujemy, że z dniem 22.09.2018 r. dodatkowe numery tel.  33 472 72 14 oraz 33 472 72 18 zostają wyłączone. 

W związku z zaległościami w odbiorze odpadów komunalnych informujemy, iż w najbliższą niedzielę tj. 15 września 2018 r. będziemy realizować zaległe rejony.

W związku z zaległościami w odbiorze odpadów komunalnych informujemy, iż w najbliższą sobotę 25 sierpnia 2018 r. odbędzie się odbiór zalegającego popiołu.

W imieniu SUEZ Bielsko-Biała S.A. informujemy, że na dzień dzisiejszy realizujemy odbiór odpadów  komunalnych z opóźnieniem. Przyczyną jest zwiększona ilość frakcji, a tym samym do realizacji kontraktu potrzebna jest większa ilość ludzi i sprzętu. Podejmujemy liczne działania, które mają na celu przywrócenie odbioru odpadów zgodnie z harmonogramem. Prowadzimy rekrutacje kierowców, na bieżąco optymalizujemy nasze przejazdy. Biorąc pod uwagę liczne uwagi mieszkańców związane z brakiem możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego , Spółka, w tym tygodniu uruchomi kolejne numery telefonów 33 472 72 14 oraz 33 472 72 18. Uwagi można także składać bezpośrednio na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za wszelkie opóźnienia w realizacji odbioru odpadów pragniemy przeprosić mieszkańców i zapewnić, że Spółka dokłada wszelkich starań aby zminimalizować komplikacje powstałe na skutek wdrożenia nowego systemu segregacji odpadów.

W związku z zaległościami w odbiorze odpadów komunalnych informujemy, iż w najbliższą niedzielę tj. 19 sierpnia 2018 r. będziemy realizować zaległe rejony.

W związku z zaległościami w odbiorze odpadów komunalnych i awarią samochodów informujemy, iż w najbliższą sobotę tj. 14 lipca 2018 r. postaramy się odebrać zaległe odpady.

W związku z zaległościami w odbiorze odpadów komunalnych informujemy, iż w najbliższą sobotę tj. 07 lipca 2018 r. postaramy się odebrać zaległe odpady.

Szczegółowy sposób segregacji określa rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017 r. poz. 19). Główna zasada Wspólnego Systemu Segregacji Odpadów (WSSO) jest jedna – należy oddzielać surowce od odpadów, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia. Jakie surowce oddzielamy? Są to: tworzywa sztuczne i metale, papier, a także opakowania szklane i odpady biodegradowalne. Niektóre gminy mogły zdecydować o konieczności rozdzielania szkła białego i kolorowego.

Zbieranie osobno papieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalem, a także oddzielanie odpadów biodegradowalnych pozwala uzyskać najbardziej pełnowartościowe surowce do ponownego przetworzenia.

Przy segregacji bezwzględnie trzeba pamiętać o odpadach niebezpiecznych, do których zaliczają się zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyte świetlówki, odpady po żrących chemikaliach (np. środkach ochrony roślin), a także zużyty sprzęt RTV i AGD (tzw. elektroodpady). Tych odpadów nie wolno wyrzucać do śmieci zmieszanych. Można je oddać w specjalnie wyznaczonych punktach w sklepach i aptekach, a także w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli tzw. PSZOK-u (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych), zorganizowanym przez gminę. Godziny otwarcia PSZOK-u możesz sprawdzić m.in. na stronie internetowej swojej gminy.

No dobrze, skoro segregowanie jest takie łatwe, to co należy zrobić z takimi odpadami jak np. karton po mleku? Czy należy wyrzucić go do pojemnika na papier, czy na aluminium, którym ten karton jest wyścielony od środka? Czy tłusty słoik po pulpetach wrzucać do szkła czy może do odpadów zmieszanych? A co z obierkami warzyw? Po kolei.

Karton po mleku to przykład opakowania wielomateriałowego. Wyrzucamy je do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Z kolei opróżniony słoik po pulpetach powinniśmy wyrzucić do pojemnika na opakowania szklane. Nie szkodzi, że jest nieumyty. Zostanie umyty w sortowni.

Obierki warzyw i owoców najlepiej przeznaczyć na kompost. Jeśli nie masz przydomowego kompostownika, wyrzuć je do pojemnika na odpady biodegradowalne (BIO). Co ważne, ani szkła, ani plastiku czy metalu nie trzeba myć przed wyrzuceniem do pojemnika na odpady segregowane. Wystarczy je opróżnić. Surowce zostaną umyte na późniejszym etapie recyklingu, sortujmy je więc i wyrzucajmy do odpowiednich pojemników

Podkategorie